top of page

Dericilik Araştırma Enstitüsünde deri ile 32 yıl içiçe bulunmak ve dericilik sektörüne öğrenci yetiştirmenin yanısıra resim sanatına karşı olan ilgim dolayısıyla, "dericinin tuvali deri olmalıdır " diyerek , üzerine resim yapılacak derileri araştırmalarım sonucunda elde ettim. Ceylan ve ithal derileri bitkisel tabaklama yöntemi ile işleyerek derideki yağ ve tuz oranını ayarlayarak, kokmadan-bozulmadan kalabilecek duruma getirdikten sonra, kök ve naturel boyaların özel karışımı ile deri üzerine dağılmadan uzun süre kalıcı olmasını sağladım.

Bu çalışmalarımı deri üzerinde sanata dönüştürerek Osmanlı haritaları ve Piri Reis haritaları, üç aylık titiz çalışmalar sonucunda üretmekteyim.

 

Yapmış olduğum Piri Reis Haritaları, ABD Boston Üniversitesinde, Moskova, Kiev, Güney Afrika, Azerbaycan, Bakü, Fransa ve Avusturalya gibi ülkelerde , yurt içindeki sanatseverlerde bulunmaktadır.

 

Hobi olarak başladığım bu sanatı, halen profesyonel olarak sürdürmekteyim.

Çalışmalarıma; Osmanlı Haritaları, Piri Reis Haritaları, Hat Sanatı Örnekleri , Padişah Fermanları, Resim Transferleri ve firma logoları yaptığım çalışmalar arasında yer almaktadır.

Ayrıca özel dekorasyon ve siparişe göre de üretim ve çalışmalar mevcuttur. 

bottom of page